Opet Otobil ile Shell TTS Arasında Fark Var mıdır?

Opet Otobil yani halk arasında taşıt tanıma sistemi olarak bilinen sistem şirket araçlarının istasyonlardan otomatik olarak, nakit veya kredi kartı kullanmadan ödeme yaparak yakıt alabildiği ve dolum bilgilerinin elektronik ortamlarda müşteriye ulaştırıldığı sistemdir. Shell tts de farklı bir sistem değildir. Hali hazırda Shell tts ismindeki tts taşıt tanıma sisteminin kısaltılmışıdır.

Opet Otobil’i kullanabilmek için öncelikle Opet Otobil sistemi sözleşmesini imzalamak gerekmektedir. Shell tts ’de de bu sistemi kullanabilmek için aşağı yukarı aynı şartlarda sözleşme imzalanmaktadır. Hem Opet Otobil’de hem Shell tts ’de imzalı ve kaşeli sözleşmeyi Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri ve Araç Kayıt Formu fotokopileri ile birlikte sistemi koordine eden satış yöneticisine şirketlerin iletmesi gerekmektedir.

Opet Otobil ile Shell tts arasındaki en belirgin fark anlaşmalı bankaların farklı olmasıdır. Opet Otobil için fatura ödemelerini yapabilmek adına Opet’in anlaşmalı banlarından kredili otomatik ödeme hesabı açtırmanız gerekmektedir. Ancak Shell tts sistemine dahil olmak istiyorsanız anlaşma yapılan banka Opet’in anlaşmalı bankalarıyla farklılık gösterecektir. Bu durumda Opet Otobil’e kaydolanların Opet’in anlaştığı bankalara Shell tts ’ye kaydolanların ise Shell tts ’nin anlaştığı bankalara kredili otomatik ödeme sistemi hesabı açması gerekmektedir.

Daha başka ödeme şekilleri için ise eğer Opet Otobil kullanılacaksa Opet Otobil’in satış yöneticisi ile, Shell tts kullanılacaksa Shell tts satış yöneticisiyle irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Opet Otobil ile Shell tts arasındaki ikinci önemli fark ise taşıt tanıma ünitelerinin gönderimindedir. Opet Otobil’de de Shell tts ’de de sözleşme ve ekli evraklar firmalara ulaştıktan ve işlemler onaylandıktan sonra belirtilen adrese Opet Otobil ve Shell tts sisteminden hangisini kullanıyorsanız o sistemin yetkili mobil servis ekini montaj işlemlerini gerçekleştirmektedir.

 Opet Otobil ve Shell tts firmalar için akaryakıt giderlerinin kontrolünü sağlayan en önemli sistem olması dolayısıyla mutlak anlamda firmalar tarafından kullanılması gereken sistemlerdir. Çok uç ayrımlar olmamakla beraber verilen hizmet üzerinden değerlendirilmesi tüm firmalara önerilmektedir.

Opet Otobil ile Shell TTS Arasında Fark Var mıdır?